Akademisyenimizin Kitabı E-kitap Olarak Yayınlandı

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyelerimizden Sezer Bozkuş Kahyaoğlu’nun editörlük görevi üstlendiği Katılım Finans: Teorik ve Ampirik Çalışmalar isimli kitap e-kitap olarak yayımlandı.

2018 yılının Ekim ayında, Ankara’da ‘’Katılım Finansın Ekonomi Politiği’’ temalı olarak 1.Uluslararası Sigortacılık Bankacılık ve Finans Sempozyumu düzenlenmişti. Dr. Öğretim Üyesi Sezer Bozkuş Kahyaoğlu’nun düzenleme kurulunda görev aldığı sempozyumun bildirileri geliştirilerek ‘’Katılım Finans: Teorik ve Ampirik Çalışmalar’’ başlığı ile kitap haline getirildi. Gazi Kitabevi tarafından yayımlanan kitap aynı zamanda elektronik kitap olarak ücretsiz erişime açıldı.

Kitabın editörlük görevini üstlenerek katılım finans literatürüne katkıda bulunan Kahyaoğlu, kitabın ücretsiz olarak yayınlanmasının konuyla ilgilenenlere kolay erişim imkânı sağladığını vurgulayarak kitap hakkında bilgiler verdi. Katılım Finans konusunun tüm dünyada ve Türkiye’de her geçen gün önemi artan interdisipliner bir bilim olduğunu aktaran Kahyaoğlu ‘’ Ülkemizde katılım finans piyasasının potansiyeli genel olarak yüksek olmasına rağmen, henüz tam olarak farkındalık sağlanamamış bir çalışma alanıdır. Bundan dolayı, faizsiz sistemin işleyişi konusunda farkındalık düzeyini artırması açısından, bu alanın tanıtımına yönelik yapılan her türlü etkinliğin ve bilimsel eserin önemi vardır.’’ dedi.

Ücretsiz e-kitaba erişmek için tıklayınız.