• +90 232 493 00 00
  • info@bakircay.edu.tr

Coğrafi Bilgi Sistemleri Paneli

İzmir Bakırçay Üniversitesi’nde ‘’Kamuda Kariyer Fırsatları, Veri Analitiği ve Mekansal Çözümlemede Coğrafi Bilgi Sistemleri’’ Paneli düzenlendi.

Fen Edebiyat Fakültesi’nin organize ettiği panel, Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Saat 11.00’de başlayan panel yaklaşık olarak 2 saat sürdü. Öğrencilerin fakülteler tarafından farklı meslek gruplarının mensuplarıyla buluşturulmasının amaçlandığı paneller serisinde bu kez Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yöneticiler öğrencilerle buluşturularak, öğrencilerin kariyer planları doğrultusunda fikir sahibi olmaları sağlandı.

İç Denetim Başkanı Rasim Sarıkaya, Entegre İdare ve Kontrol Sistemi Daire Başkanı Dr. Hakan Velioğlu, KİDDER Başkanı Bahadır Topal ve İç Denetim Başkan Yardımcısı Ramazan Orman’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen panelde büyük veri analitiği, yapay zeka modelleri, coğrafi bilgi sistemleri gibi konular işlendi. Panelin moderatörlüğünü üstlenen Doç. Dr. Sezer Bozkuş Kahyaoğlu geleceği şekillendirecek fikirler üretmek için bu paneli düzenlediklerini ifade ederek öğrencilerin Tarım ve Orman Bakanlığı’nda kullanılan bilgi teknolojileri hakkında aydınlanmalarından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Öğrenciler, Tarım ve Orman Bakanlığı gibi kamu kurum ve kuruluşlarında ihtiyaç duyulan istihdam alanları, kamuda nasıl kariyer başlatabilecekleri ve ilerletebilecekleri gibi konularda akıllarındaki sorulara yanıt buldular.