• +90 232 493 00 00
  • info@bakircay.edu.tr

Menemen Belediyesi'ne Ait Kubilay Kültür Merkezi'nin Üniversitemize 25 Yıllığına Tahsis Protokol Töreni

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa BERKTAŞ, Rektör Yardımcılarımız Sn. Prof Dr. Tuncer ASUNAKUTLU ve Sn. Prof. Dr. Abdulkadir HIZIROĞLU ile birlikte Menemen Belediye Başkanı Sn. Serdar AKSOY’u makamında ziyaretlerinde Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy yönetiminde gerçekleşen olağanüstü meclis toplantısında Menemen Belediyesi’ne bağlı Kubilay Kültür Merkezi’nin Üniversitemize 25 yıllığına tahsisi oylanmış, Olağanüstü meclis toplantısında; Üniversitemiz ile Menemen Belediyesi arasında imzalanacak olan protokol ile Ziraat Fakültesi’nin Menemen’de faaliyet göstermesine ilişkin görüşmeler yapılmıştı.

Meclis toplantısına katılım göstererek sunum yapan Rektörümüz meclis üyelerinden destek alarak, Hem Menemen’e hem de İzmir'in kuzeyine farklı bir soluk getirecek iki fakülteyi kazandırabiliriz. Menemen merkeze sosyokültürel zenginlik getirecek, ekonomisine katkı sağlayacak, hem de tarım ve hayvancılık alanında ihtiyaçların karşılandığı bir kurumu kazandırma hedeflerinden bahsetmişti.

Menemen Belediyesi Kubilay Kültür Merkezi’nin 25 yıl süreyle Üniversitemize tahsisi belediye meclis tarafından uygun görülerek İzmir Bakırçay Üniversitesi Ziraat Fakültesinin Kubilay Kültür Merkezi’nde faaliyete başlayacağı açıklanmıştı.

Tüm atılan bu adımlar sonucunda, gerçekleştirilen protokol töreni ile Menemen Belediyesi Kubilay Kültür Merkezi’nin 25 yıl süreyle Üniversitemize tahsisi gerçekleşmiştir.

Başta Menemen Belediye Başkanı Sayın Serdar Aksoy olmak üzere süreçte emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunar açılacak olan İzmir Bakırçay Üniversitesi Ziraat Fakültesinin hayırlı olmasını temenni ediyoruz.