• +90 232 493 00 00
  • info@bakircay.edu.tr

Üniversitemizde Organ Bağışı Protokolü Yapıldı

Üniversitemiz ile Menemen Kaymakamlığı ve Sağlık Bakanlığı İzmir İl Sağlık Müdürlüğü arasında organ bağışının önemi ve değeri hakkında Menemen İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından eğitim verilerek, bugün ve geleceğin yetişkinleri gençlerimizin organ bağışına teşvik edilmesi amacıyla bir protokol imzalanmıştır.

Bugün gerçekleşen protokol imza törenine İzmir İl Sağlık Müdürü Sayın Dr. Mehmet Burak ÖZTOP, Menemen Kaymakamı Sayın Mustafa ÖZKAYNAK ve Menemen Sağlık Müdürü Sayın Dr. Ayşe BODUR davetli olarak; Üniversitemiz adına ise Rektör Prof. Dr. Mustafa BERKTAŞ ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emin ERBAYCU katılmıştır.

Üniversitemizin bulunduğu Menemen ilçemizdeki tüm kamu ve özel kurum kuruluşları, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, vakıflar, dernekler, meslek-esnaf odaları, siyasi partiler ve medya kuruluşlarının katılımı ile organ ve doku bağışının ülkemizde hedeflenen seviyelere ulaşmasına katkıda bulunmak için geniş çaplı bilgilendirme ve etkinlik çalışmalarıyla "Organ ve Doku Bağışı Dostu Menemen" adı altında yürütülen bir program kapsamında gerçekleşen törende ayrıca yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verilerek sürecin genel hedefleri üzerinde duruldu.

İmzalanan protokolün hayırlı olmasını diliyor, ülkemizde hayati önem arz eden organ bağışının yeterli düzeye ulaşmasını temenni ediyoruz.