• +90 232 493 00 00
  • info@bakircay.edu.tr

Kampüste Faydalı Etkinlikler: Basketbol Kursu

Üniversitemiz ile Menemen Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği ücretsiz kurslar geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da oldukça ilgi görüyor.

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen kurslardan biri olan ücretsiz basketbol kursu Pazartesiden Cuma’ya haftanın beş günü düzenleniyor. Hafta içi her gün düzenlenen kursların başlama saatleri günlere göre değişkenlik gösteriyor. Günde yaklaşık 1 saat süren kursların başlama saatleri öğrencilerin ders saatlerine göre düzenlenmiş durumda. Öğrenciler ders yoğunluklarına göre katılmak istedikleri günleri kendileri seçebiliyorlar.

Her hafta farklı konunun işlendiği kursta öğrenciler sadece bir güne katılarak o haftanın konusunu öğrenip kursa devamlılık sağlayabilecekleri gibi; isterlerse beş günün tamamına katılıp her günde farklı antrenmanlar yaparak öğrendiklerini pekiştirme imkanına sahipler.

E Blok’ta bulunan Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen kurslarda Menemen Halk Eğitim Merkezi’nden gelen Sergen Ergül eğitmenlik yapıyor. Yaklaşık 40 öğrencinin kursa kayıt olduğunu belirten Ergül günlük olarak katılımın oldukça yoğun olduğunu söyledi. Derslerin oldukça verimli geçtiğinin altını çizen Ergül, şuana kadar öğrencilere basketbolun temel bilgilerinin verildiğini aktardı. Şuanda hücuma yönelik antrenmanlar yaptıklarını kaydeden Ergül, kullandıkları tesislerin çok kaliteli olduğunu vurgulayarak memnuniyetini dile getirdi.

Alanında uzman eğitmenler tarafından düzenlenen kurslarda, öğrenciler ve personeller ilgi duydukları alanlarda keyifli anlar yaşarlarken kurslara devamlılık göstererek Millî Eğitim Bakanlığı onaylı kursiyer sertifikasına sahip olma hakkı kazanıyorlar.