Teknokent ve Biyoteknoloji Temalı AR-GE Çalışmaları Yürütecek YENİ BİR DEVLET ÜNİVERSİTESİ

Home / BESLENME ve BARINMA

Beslenme

Merkez Öğrenci Yemekhanesi

Üniversitemiz öğrencilerine, kampüs içindeki Merkezi yemekhanede ve Food Court alanında bulunan işletmelerde öğle yemeği satışı yapılmaktadır. Öğrencilerimiz, kampüs içindeki Merkezi yemekhanede değişik süreler için satılan (aylık) yemek kartını alarak yemek yiyebilirler.

Kafeteryalar

Öğrencilerin beslenme ve ders dışı zamanlarında dinlenme-eğlenmelerine yönelik olarak, kantin/kafeteryalar bulunmaktadır. Öğrencilerimiz kantin ve kafeteryalarımızda sabahları kahvaltı yapabilmekte; diğer zamanlarda sulu yemekler dışında, sıcak-soğuk yiyecek ve içecekleri alabilmektedirler.

Ücretsiz Öğle Yemeği

Üniversitemizde, ekonomik durumu iyi olmayan öğrencilerimizin bir kısmına, ücretsiz öğle yemeği yardımı yapılmaktadır. Bu ücretsiz öğle yemeği uygulamasından faydalanmak isteyen öğrencilerin Eylül ayı içerisinde “burs ve sosyal hizmet uygulamaları başvuru formunu” doldurmaları gerekmektedir. Ücretsiz öğle yemeği hakkı kazanan öğrenci listeleri Sosyal Hizmet Panolarında, Merkezi Öğrenci Yemekhanesi Panolarında ve bölümlerdeki Öğrenci İşleri Panolarında ilan edilmektedir.

Ücretsiz öğle yemeği uygulaması bir eğitim yılı için geçerlidir ve her yıl başvuruların yenilenmesi gerekmektedir. Ücretsiz öğle yemeği hizmetini almaya hak kazanan öğrenci düzenli bu hakkını kullanmıyor ise uygulamadan faydalandırılmasına son verilir ve yıl içinde tekrar bu uygulamadan faydalanma hakkı elinden alınır. Ücretsiz Öğle Yemeği Uygulaması bir Sosyal Hizmet Uygulaması olup ekonomik yetersizlik içerisinde olan öğrenciler öncelikli değerlendirilmektedir.

Barınma

Üniversitemizin merkez kampüsü içerisinde devlet yurdu bulunmamaktadır. Yurt imkanları için KYK ile gerekli görüşmeler yapılmıştır. KYK’nın yerleşkemize yakın mesafelerde yurtları bulunmaktadır.

Web : http://www.kyk.gov.tr/

Kampüse yürüme mesafesinde çok sayıda kiralık ev imkanları bulunmaktadır.

Özel yurtlar ( yemek, elektrik, su, internet, tv, buzdolabı, çalışma masası )

Mobilyalı ve mobilyasız kiralık ev imkanları